Hotel

Hotel Malá Paříž*** se nachází ve známém šumavském horském středisku Špičák – Železná Ruda v nadmořské výšce 850 m, vzdálený pouze 5 km od hraničního přechodu do Německa.


Proč právě sem?

Toto území bylo vždy velice vyhledávané pro své v Česku nejzdravější životní prostředí. Šumava tvoří společně s Bavorským lesem tvoří největší komplex lesů ve střední Evropě.

Hotel Malá Paříž je menší rodinný luxusní hotel pro náročné klienty.

Na hosty čeká:

  • 6 komfortních dvoulůžkových pokojů s možností 2 přistýlek v každém z nich
  • apartmá – 2 dvoulůžkové a 1 jednolůžkový pokoj se společnou sprchou a WC
  • útulná nekuřácká restaurace se stylovým barem
  • venkovní posezení
  • parkoviště, garáž
  • wifi připojení

 

Všechny pokoje mají předsíň s úložným prostorem, samostatnou koupelnu s WC (vybaveno hygienickými potřebami, ručníky, vysoušecem vlasů), z pokojů s TV a satelitním příjmem i minibarem je možno vstoupit na balkon. Sedací souprava s konferenčním stolkem nabízí hostům pohodlné posezení v soukromí.

Zimní i letní rekreace

Největší lyžařský areál na české straně Šumavy je Špičák, základna pro celoroční aktivní rekreaci, vzhledem k blízké přírodní rezervaci Čertova a Černého jezera, Královského Hvozdu nebo hory Pancíř.

Pro milovníky sjezdového lyžování a snowboardů je v bezprostřední blízkosti hotelu k dispozici lyžařský areál Špičák (1202 m nad mořem). K lyžování lze využít i sjezdový areál Velký Javor (1456 m nad mořem). Oba areály mají tratě různých obtížností, jsou vybaveny sněhovými děly a mají homologaci FIS pro pořádání světových pohárů.

Možnost lyžování je dále na sjezdovce z hory Pancíř, na kterou se dá dopravit sedačkovou lanovkou, a v Železné Rudě, kde se lyžuje ve večerních hodinách na osvětlené sjezdovce. Pro turistiku na lyžích jsou v celé oblasti udržované lyžařské stopy, dosahující náhorních i hřebenových partií, jež spojují běžecká centra s odlehlými šumavskými kouty v blízkosti státní hranice. Využít lze i pečlivě udržované okruhy na německé straně v Bavorském lese.

 

 

V letním období je hotel ideálním výchozím bodem k turistickým túrám po okolí. Nedaleké Černé jezero je největším ledovcovým jezerem v ČR. Krásné panorama je vidět z hřebenového přechodu Pancíř – Prenet, kam se dá dopravit sedačkovou lanovkou. Při jasné obloze je možno vidět i obrysy Alp. Většina turistických chodníků je dobře upravena a šumavské kopce jsou oblé, takže toulky přírodou jsou vhodné i pro starší osoby či rodiny s dětmi. Zájemci o cykloturistiku mohou využít sítě značených stezek a vybavení pro tento sport si lze v místě pronajmout.