Rekreační středisko Špičák

Toto známé a turisty hojně vyhledávané turistické středisko se nachází 4 km od Železné Rudy mezi horami Špičák a Pancíř.

Špičák je zajímavý tím, že nabízí celoroční sportovní a turistické vyžití pro celou rodinu, najdete zde jak kvalitní lyžařské areály, tak i značené turistické a cyklistické trasy.

Zajímavosti:


černé jezeroČerné jezero:
 je největší karové ledovcové jezero na Šumavě a zároveň i největší jezero v České republice, pokud nepočítáme vodní plochy vzniklé s přispěním člověka. Má rozlohu 18,43 ha. 

Vzniklo v poslední době ledovéSvé jméno dostalo od zdánlivě černé barvy vody jezera.

 


certovoČertovo jezero: leží na jižním svahu Jezerní hory ve výšce 1030 m n. m. Podle lidových báchorek je zde utopen ďábel s kamenem na ocese uvázaným od dívky, kterou chtěl stáhnout do pekla. Při tom vyryl dolinu ve kterém je jezero.

 

 


Rozhledna Pancíř: jeden z nejkrásnějších výhledů na Šumavě se otevírá z vrcholu Pancíře. Otevře se nám pohled na Šumavu a daleko do Bavorska. Za jasného počasí se nabízí nezapomenutelný pohled na Alpy. Na vrcholku Pancíře byla už v roce 1880 vztyčena jednoduchá dřevěná rozhledna.

 


rozhledna01Rozhledna na Špičáku: rozhledna postavená roku 2014 na šumavském Špičáku měří 26,5 metru a na její vrchol vede celkem 135 schodů. Svou výškou převyšuje všechny okolní stromy a nabízí tak jedinečný výhled na Šumavu z obou stran, za jasného počasí lze dohlédnout i Dachsteinské Alpy.

 

 

Napsat komentář